REKLAMA
Polonistka radzi, o czym nie zapominać na egzaminie ósmoklasisty. "Proponuję..."Nauczycielka sugeruje, aby uczniowie pilnowali się i zawsze wskazywali grupę docelową i organizatorów danego przedsięwzięcia. Oprócz tego powinni pamiętać, aby informacje, które zawrą w wypowiedzi, odpowiadały na pytania: kto, kogo, na co, kiedy i gdzie. Co ważne, oprócz samej daty, trzeba podać też godzinę, bo jeżeli tego nie ma, egzaminatorzy są w stanie odjąć punkty. W tym roku zresztą jak i wcześniej, w tych dwóch formach wypowiedzi są dwa argumenty, jednak OKE żąda, żeby minimum jeden był merytoryczny. Ja proponuję - napiszcie dwa merytoryczne, bo wtedy będziecie mieć pewność - powiedziała polonistka, dodając, iż uczniowie powinni sporo kombinować, aby jak najlepiej przemycić argumenty w tekście. - Jesteście w stanie naprawdę wymyślić fajne argumenty, dlatego zachęcam, żeby były dwa - dodała.
Zobacz wideo
Sztuczna inteligencja robi zadania z egzaminu ósmoklasisty. "Jestem w szoku"
Kiedy odbędą się egzaminy ósmoklasisty 2025?Zgodnie z sierpniowym komunikatem CKE egzaminy ósmoklasisty w terminach głównych odbędą się:13 maja (wtorek) o godz. 9:00 - egzamin z języka polskiego,14 maja (środa) o godz. 9:00 - egzamin z matematyki,15 maja (czwartek) o godz. 9:00 - egzamin z języka obcego nowożytnego.Wszystkie egzaminy rozpoczną się o godzinie 9:00. Uczniowie, którzy z przyczyn losowych nie będą mogli przystąpić do egzaminu w terminie głównym napiszą go w terminie dodatkowym. Komisja wyznaczyła je na drugi tydzień czerwca 2024:
z języka polskiego odbędzie się we wtorek, 10 czerwca 2025 r. o godz. 9:00.z matematyki odbędzie się w środę, 11 czerwca 2025 r. o godz. 9:00.z języka obcego nowożytnego odbędzie się w czwartek, 12 czerwca 2025 r. o godz. 9:00.A twoje dziecko? Zdawało już egzamin ósmoklasisty? A może dopiero się do niego przygotowuje? Zachęcamy do komentowania i udziału w sondzie.