Jak wyróżnić się wśród kandydatów dzięki portfolio zawodowemu?

tvs.pl 6 dni temu

Znalezienie pracy to długi i pracochłonny proces, który wielu osobom zajmuje miesiące. Musimy pamiętać, iż cenne jest nie tylko doświadczenie i wykształcenie, ale także pewność siebie, znajomość swoich celów i ambicji. Bardzo ważne jest również napisanie kompetentnego CV, ponieważ może ono odzwierciedlać wszystko, co wymieniliśmy powyżej.

I tutaj nie ma znaczenia, czy doświadczenie było w jakiejkolwiek dziedzinie, czy nie. Szukasz pracy w biurze lub w domu. W końcu choćby praca zdalna bez doświadczenia wymaga odpowiednio przygotowanego CV. A także zrozumienie, czego potrzeba od samego kandydata.

Jakie powinno być profesjonalne portfolio?

  1. Podstawowe informacje na początku CV

Wiele osób uważa, iż informacje takie jak: gdzie się urodziłeś, studiowałeś, a opisanie siebie jako osoby nie odgrywa dużej roli w CV. Ale to błąd. To dzięki kompetentnie opracowanym informacjom o sobie i swoich cechach możesz nadać odpowiedni ton całemu portfolio. Ta część CV to Twoja wizytówka, powinna być schludna, wystarczająco przejrzysta i niezbyt długa. Pracodawca musi od razu zrozumieć kim jesteś i dlaczego powinieneś zwrócić na ciebie uwagę.

2. Optymalizacja CV dla danego stanowiska pracy

Jednym z głównych błędów początkujących i nie tylko jest wysyłanie tego samego CV na zupełnie inne stanowiska i stanowiska. Znacznie większe szanse mają ci, którzy dostosowują swoje CV do różnych ofert pracy, podkreślając określone cechy i skupiając się na potrzebnych umiejętnościach.

3. adekwatna wizualizacja i czytelność

Tutaj wszystko jest dość proste, publikując CV na platformach takich jak Jooble, na przykład upewnij się, iż CV ma odpowiedni kształt, użyj czytelnej czcionki i biznesowego stylu edycji. Nie musisz zaśmiecać portfolio niepotrzebnymi informacjami i wstawiać zdjęcia z plaży. Trzymaj się struktury.

4. Osiągnięcie

Wszyscy wiedzą, iż CV zwykle określa najlepsze umiejętności i to, co może odróżnić od innego potencjalnego kandydata. Dlatego musisz wybrać i wskazać swoje znaczące osiągnięcia. Na przykład, co zostało zrobione w poprzednim miejscu pracy, aby zwiększyć zyski lub, jeżeli nie ma doświadczenia, wskaż przedmioty profilowe w szkole lub na Uniwersytecie. Certyfikaty i osobiste osiągnięcia będą dużym plusem. Najlepiej unikać ogólnych zwrotów typu: „działałodziałało dobrze”. Pracodawcy uwielbiają szczegóły i liczby. Na przykład możesz określić, w jakim okresie osiągnięto ten lub inny wynik. O ile procent wzrosły zyski i tak dalej.

5. List motywacyjny

Wielu kandydatów zaniedbuje list motywacyjny i na próżno. List może służyć jako istotny dodatek do CV, w którym krótko wyjaśniasz dlaczego jesteś zainteresowany wakatem. Osoba poszukująca pracy może również określić, jaki wkład może wnieść lub jak będzie przydatna w pracy. List motywacyjny powinien być zwięzły i poprawny. zwykle takie listy mogą faktycznie zwiększyć szanse na odpowiedź od pracodawcy, szczególnie dla osób bez doświadczenia zawodowego.

6. Ostateczne zmiany

Przed wysłaniem i wysłaniem CV należy je sprawdzić. Sprawdź, czy nie ma błędów i treści. Prawidłowo wskazane kontakty: e-mail i telefon. Czy CV jest łatwe do odczytania – czy struktura jest poprawnie podświetlona.

Należy pamiętać, iż poszukiwanie pracy nie zawsze przebiega szybko. Często jest to długi i czasochłonny proces. I nie ważne szukasz pracy dzięki miejsc pracy, takich jak Jooble, poczta pantoflowa lub z pomocą specjalisty. W poszukiwaniu odpowiedniej pracy ważne jest, aby być cierpliwym. Przeprowadzaj kompetentną analizę wakatów, bądź otwarty na rozmowę kwalifikacyjną i nie bój się, jeżeli nie uda ci się od pierwszej odpowiedzi. Aby znaleźć godną pracę, musisz poświęcić dużo czasu i wysiłku, ale wynik będzie tego wart.

Tworzenie profesjonalnego CV nie jest zwykłą formalnością. To istotny krok, jaki podejmuje kandydat w poszukiwaniu pracy. Będzie to szczególnie ważne dla tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia zawodowego. W końcu to dzięki CV kandydat bez doświadczenia, ale z odpowiednio przygotowanym portfolio może konkurować z tymi, którzy mają doświadczenie zawodowe. Najważniejsze przy sporządzaniu portfolio jest jasne i logiczne, zwięzłe i zwięzłe informacje o sobie, kilka ważnych osiągnięć i umiejętności zawodowych pomogą uczynić CV takim, jakim chciałby być pracodawca.

źródło: materiał partnera, artykuł sponsorowany

Idź do oryginalnego materiału