Otrzymał prawidłowy wynik, ale dostał trójkę. Oto co zrobił nauczyciel. "Poszłabym do dyrektora"

gazeta.pl 3 godzin temu
Wynik był poprawny, jednak sposób, w jaki uczeń otrzymał oczekiwane wartości, nie spodobał się nauczycielowi. Matematyk bez mrugnięcia okiem odjął punkty za nieszablonowe myślenie. W efekcie zamiast piątki na klasówce pojawiła się... trójka.Są wakacje, czas, kiedy uczniowie odpoczywają od nauki. Jednak my - rodzice - możemy ten czas wykorzystać na chwilę refleksji. To nie jest nowa historia, niestety przez cały czas stanowi idealną etykietkę dla kondycji polskiej edukacji. Zanim nasze dzieci wrócą do szkół, zastanówmy się, czego we wrześniu będziemy oczekiwać. Jak zagregujemy, jeżeli nasz syn lub nasza córka zostaną gorzej ocenione, bo myślą inaczej? I najważniejsze, co zrobimy, gdy w e-dzienniku pojawi się kolejna trójka? Jak pokazuje poniższa sytuacja, czasem trójka może mieć większą wartość niż piątka.
REKLAMA


Wiele osób może przyznać, iż przynajmniej raz w życiu poczuło się niesprawiedliwie ocenione. Często dotyczyło to przedmiotów humanistycznych, gdzie w ocenie pedagog bywa w pewnym stopniu subiektywny, jednak zdarzały się sytuacje, gdy dotyczyło to sprawdzianów lub kartkówek z matematyki, fizyki albo chemii, gdzie miejsca na własną interpretację jest bardzo kilka albo nie ma go wcale.


Zobacz wideo


Takich imion nie możesz nadać dzecku w Polsce


Nauczyciel postawił uczniowi 3+Na portalu X, na koncie o nazwie xxhoneymoonx, pojawiło się zdjęcie sprawdzianu, które oburzyło internautów. Zdjęcie zostało opatrzone komentarzem: "Jak zniechęcić dziecko do nauki". Na fotografii widzimy sprawdzian z matematyki i trzy zadania z mnożenia. Mimo iż uczeń zadania rozwiązał i wynik się zgadzał, nauczyciel uznał, iż zrobił to w niewłaściwy sposób i postawił ocenę dostateczną z plusem. Adnotacje pedagoga pozwalają się zorientować, iż chodziło mu o to, iż uznał, iż uczeń mnożył nie w tej kolejności, w jakiej "powinien". Mama: Wybrałabym się do szkołyPod opublikowanym zdjęciem sprawdzianu pojawiło się wiele komentarzy internautów. Pisali: "Czy nikt tego nauczyciela nie nauczył, iż mnożenie jest przemienne?"; "Mnie uczyli, iż mnożenie jest przemienne"; "Nie sądziłam, iż jest różnica między 6x4, a 4x6, z tego, co wiem, mnożenie jest przemienne". Jedna z użytkowniczek portalu X stwierdziła: "Gdyby to dotyczyło mojego dziecka, osobiście wybrałabym się do szkoły na rozmowę z tą 'nauczycielką' oraz wychowawcą/dyrektorem". Ocenianie w szkole. Takie rzeczy zdarzają się częstoSprawdziany, kartkówki lub prace domowe ocenione przez nauczycieli w sposób, który budzi wątpliwości, bardzo często pojawiają się w mediach społecznościowych. Uczniowie chcą się w ten sposób podzielić niesprawiedliwością pedagogów, rodzice pytają o zdanie innych internautów, chcą wiedzieć, czy należy interweniować. Niedawno pisaliśmy o podobnym przypadku - uczeń na kartkówce udzielił dobrej odpowiedzi, ale zadanie nie zostało uznane. Zdarzają się jednak przypadki, gdy oceny i notatki od nauczycieli motywują uczniów i dodają im pewności siebie. Tak jak w przypadku nauczycielki języka polskiego z Gdańska, która pozwoliła uwierzyć w siebie uczennicy, która była przekonana, iż nie podoła napisaniu wypracowania.
Idź do oryginalnego materiału