Jeremi, bo o tym imieniu mowa, spodobało się tak bardzo przyszłej mamie, iż postanowiła tak nazwać swojego syna. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, bo chociaż samo imię bardzo jej się podoba, to "reakcje rodziny i znajomych w 99 proc. są negatywne" - pisze kobieta w poście zamieszczonym na forum.gazeta.pl. "Zarzut", który pojawia się najczęściej, dotyczy przede wszystkim tego, iż przyszli koledzy dziecka będą niepoprawnie wymawiać to imię. "Będą go nazywać Jarek" - pisze kobieta.
REKLAMA
"Nie przejmuj się ich opinią i rób swoje. To rodzice wybierają imię dla swojego dziecka, a nie ich rodzina" - czytamy w jednym z komentarzy pod opublikowanym postem. Kolejny forumowicz dodaje: To wspaniałe imię, nie zastanawiaj się i nadaj dziecku.
Zobacz wideo Sławomir zdradza skąd pomysł na imię dla syna Kordian. "Miał być Stanisław August"
Jeremi - imię, które wywołało burzę wśród bliskich
Co jednak wiadomo o tym imieniu? Jeremi ma swój rodowód w Biblii. Pochodzi z języka hebrajskiego i tak naprawdę stanowi skróconą formę imienia Jeremiasz. Oznacza "wywyższony przez Boga" lub "Bóg wzniósł". W 2024 roku nadano je aż 185 razy. Jak dowiadujemy się z rejestru PESEL, w tej chwili nosi to imię 3 635 mężczyzn.
Jeremi to też imię, które zapisało się na kartach historii za sprawą księcia Jeremiego Wiśniowieckiego (zwanym często Krwawym Jaremą, słynął z bezkompromisowości, talentu do wojaczki i okrucieństwa; krwawo tłumił bunt kozacki na Ukrainie) - ojca króla Michała Korybuta Wiśniowieckiego.
Jeremi - indywidualista, który nie zgadza się na kompromisy
Jeremi to imię, które wielu osobom kojarzy się z mężczyzną o silnym charakterze. To ponoć indywidualista, który nie zgadza się na kompromisy. Mówi się, iż imię to pasuje do osób, które są bardzo towarzyskie i pomocne.
Jeremi obchodzi imieniny 16 lutego, 5 kwietnia, 1 maja, 14 maja, 7 czerwca, 26 czerwca i 15 września.
jeżeli chodzi o zdrobnienia, to jest ich kilka: Jeremek, Jeremiasz, Jeremiaszek, Jeremko, Jeruś. Popularne są także: Remek, Remeczek, Remi, Remuś, Remunio.