Blisko 30 stanowisk z ofertami pracy, szkolenia i konsultacje CV. W środę, 21 maja, odbyła się Giełdy Pracy Uniwersytetu Opolskiego. To szansa na nowe możliwości zawodowe dla studentów i osób szukających pracy.
Giełda odbywała się w budynku głównym UO przy ul. Oleskiej 48. To tam na odwiedzających czekały stoiska z różnych branż, gdzie można było znaleźć oferty pracy, staży i praktyk. Tych było blisko 30, z dziedzin takich jak: IT, finanse, bankowość, rachunkowość, turystyka, farmacja, HR czy administracja publiczna.
– Spotykamy się po raz 13. Co roku zapraszamy podobną liczbę wystawców, ponieważ ogranicza nas przestrzeń, w której organizujemy to wydarzenie. Zainteresowanie jednak nie maleje, co bardzo nas cieszy – mówiła Karolina Gęsikowska z Uniwersyteckiego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Opolskiego. – Giełda jest otwarta dla wszystkich, kto tylko chciałby tutaj przyjść. Organizujemy nie tylko stanowiska targowe, ale również konsultacje CV i szkolenia prowadzone przez specjalistów z danych firm.
@opowiecie.info 13. edycja Giełdy Pracy na Uniwersytecie Opolskim to blisko 30 stanowisk z ofertami pracy, a dodatkowo konsultacje i szkolenia. #praca #studia #studenci #kariera #uniwersytet #opole #opolskie #wojewodztwoopolskie ♬ School Activity – Daily MusicUczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w trzech szkoleniach: „Networking – sztuka budowania kariery, zanim jeszcze zaczniesz jej szukać” prowadzone przez firmę BNY, „Oko w oko z rekruterem – jak wyróżnić się na rynku pracy?” zorganizowane przez PwC Service Delivery Center oraz „Kompetencje i umiejętności pomagające osiągnąć sukces”, na które zaprosiła firma Ionway Poland.
– Jesteśmy biurem podróży, które oferuje pracę w wielu obszarach: od sprzedaży, po marketing, księgowość i IT. Tak iż można u nas znaleźć pracę w różnych dziedzinach – podkreślała Aleksandra Dąbroś, z działu rekrutacji Itaka. – Zainteresowanie naszym stanowiskiem jest bardzo duże, odwiedzają nas również studenci z kierunku finanse i rachunkowość, bo akurat taką ofertę też mamy.
Równolegle do szkoleń prowadzone były indywidualne konsultacje CV ze specjalistami do spraw rekrutacji. Dzięki temu zainteresowani mogli uzyskać opinię na temat dokumentów aplikacyjnych, a także dowiedzieć się, jak najlepiej zaprezentować swoje doświadczenie, kompetencje i umiejętności.
– Przygotowałem CV i portfolio, które mogę pokazać, chciałbym też powalczyć o jakiś staż – mówił Kamil Semczuk, student informatyki – Napisałem do Centrum Karier UO, aby umówili mnie na spotkanie w sprawie konsultacji CV. Jak ktoś jest zaangażowany i wie, co chciałby robić, to takie wydarzenia dają całkiem sporo.


































Fot. Milena Skóra