Bajkodzieje z klockowej krainy – warsztaty cyfrowego storytellingu

biblioteka-piaseczno.pl 5 godzin temu

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty cyfrowego storytellingu dla dzieci w wieku 10-13 lat.

W świecie, gdzie krótkie formy wizualne dominują nad tradycyjnym słowem, umiejętność tworzenia spójnych, kreatywnych narracji staje się jedną z kluczowych kompetencji przyszłości.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest autorski cykl warsztatów cyfrowego storytellingu, który łączy tradycje opowiadania obrazkowego z nowoczesnymi technologiami i narzędziami cyfrowymi.

Podczas czterech spotkań dzieci stworzą własne historie z wykorzystaniem autorskich Klocków Myślenia Kreatywnego, technik książeczek Pop-up, animacji poklatkowej, generatywnej sztucznej inteligencji oraz montażu multimedialnego. Każde zajęcia to inna przygoda, rozwijająca nie tylko wyobraźnię, ale też umiejętności narracyjne i techniczne. Dzieci nauczą się także pracować w zespole, dzielić pomysłami i wspólnie szukać kreatywnych rozwiązań napotkanych problemów.

Motywem przewodnim zajęć będzie kreowanie własnych historii z wykorzystaniem słowa, obrazu i technologii.

Tematy poszczególnych spotkań:

  1. Magia Obrazów – Jak Opowiadać Świat z wykorzystaniem słów i obrazów?

  2. Książka, która Wyskakuje z Klockowej Krainy

  3. Klocki Spotykają Sztuczną Inteligencję

  4. Wielka Premiera Naszych Klockowych Opowieści!

Zapraszamy młodych twórców do świata, w którym obraz, słowo i technologia spotykają się, by wspólnie opowiedzieć nową historię.

Warsztaty poprowadzi Pan Michał Malinowski – pedagog, pisarz, artysta, podróżnik, specjalista storytelingu, animator kultury, założyciel i dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Konstancinie Jeziornej.

Najbliższe spotkania odbędą się w dniach 30 maja i 4 czerwca o godzinie 10.00.

Wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach Programu Edukacja Kulturalna 2025. Tytuł projektu” „Kultura w Akcji. Komunikacja, kreatywność i kompetencje kulturowe w literaturze.”

Idź do oryginalnego materiału