Konferencja
Upowszechnienie projektu „Mobilność kadry edukacyjnej – dwujęzyczna kadra przyszłością szkoły”.
W dniu 10 kwietnia 2025 r. w Szkole Podstawowej im. gen. M. Zaruskiego w Zielonkach-Parceli odbyła się konferencja podsumowująca projekt „„Mobilność kadry edukacyjnej – dwujęzyczna kadra przyszłością szkoły” współfinansowanego przez Unię Europejską ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w Programie Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.
Konferencję otworzyła Pani Magdalena Dąbrowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zielonkach-Parceli i serdecznie powitała wszystkich uczestników konferencji, w tym Sławomira Sumkę, Wójta Gminy Stare Babice , Remigiusza Fijołka Przewodniczącego Rady Gminy, radnych gminy, dyrektorów placówek oświatowych oraz kierowników gminnych jednostek. Podkreśliła znaczenie konferencji oraz istotę realizowanego projektu, który ma na celu rozwój edukacji i podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej w zakresie mobilności edukacyjnej.
Projekt był realizowany na zasadach programu Erasmus+, a jego głównym celem było podniesienie jakości pracy szkół poprzez uczestnictwo kadry edukacyjnej w zagranicznych kursach i szkoleniach, które umożliwiają nauczycielom rozwój zawodowy i doskonalenie kompetencji, w tym, w zakresie nauczania w językach obcych. Udział w takich mobilnościach edukacyjnych pozwala na wdrażanie nowoczesnych metod nauczania oraz podnoszenie standardów w szkołach.
Projekt ma dalekosiężne korzyści zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów. Dla nauczycieli oznacza to możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w międzynarodowym środowisku, co daje im dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod nauczania. Z kolei uczniowie, którzy uczą się od nauczycieli z doświadczeniem międzynarodowym, zyskują szerszy dostęp do edukacji opartej na najnowszych trendach i praktykach pedagogicznych.
Dzięki takim projektom jak „Mobilność kadry edukacyjnej – dwujęzyczna kadra przyszłością szkoły”, szkoły w gminie Stare Babice, mogą liczyć na podniesienie jakości edukacji. Z kolei nauczyciele i kadra edukacyjna zyskują nieocenione doświadczenie i wiedzę, które umożliwiają im nie tylko rozwój zawodowy, ale również wpływają na lepsze przygotowanie uczniów do wyzwań XXI wieku. Mobilność edukacyjna stanowi najważniejszy element w budowaniu nowoczesnego systemu edukacji, który odpowiada na potrzeby i wyzwania współczesnego świata.