Nasza biblioteka stale wzbogaca swoje zbiory o literaturę piękną i popularnonaukową w języku angielskim, ale również w innych językach obcych, wspierając tym samym proces umiędzynarodowienia instytucji. Gromadzona literatura przeznaczona jest zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci – w przypadku tych drugich często wzbogacona o audiobooki w języku angielskim. Ułatwia to naukę języka i rozwija kompetencje językowe już od najmłodszych lat. Różnorodność tematyczna oraz językowa zbiorów sprzyja integracji, umożliwia rozwój kompetencji międzykulturowych i językowych użytkowników biblioteki oraz tworzy otwarte, przyjazne środowisko wspierające cele programu Erasmus+.
Literatura piękna i popularnonaukowa w językach obcych to narzędzie samodzielnego rozwijania umiejętności językowych, ale nie tylko. Dodatkowo, w naszej bibliotece realizowane są cotygodniowe zajęcia English Café, podczas których użytkownicy spotykają się, by prowadzić rozmowy w języku angielskim i uczyć się tego języka. Spotkania te sprzyjają wzajemnemu uczeniu się, wymianie doświadczeń oraz budowaniu relacji społecznych i międzykulturowych. Działania te wpisują się w cele programu Erasmus+, wspierając integrację naszych użytkowników i rozwój umiejętności językowych oraz międzykulturowych.
Nasza biblioteka pełni istotną rolę w promowaniu idei uczenia się przez całe życie (lifelong learning), oferując zróżnicowane zasoby oraz inicjatywy edukacyjne dostępne dla wszystkich grup wiekowych. Poprzez bogaty księgozbiór, w tym literaturę piękną i popularnonaukową, , dostęp do e-zasobów (Kody Legimi, Empik-Go), a także organizację warsztatów, spotkań językowych (np. English Café), lekcji bibliotecznych i wydarzeń kulturalnych, biblioteka stwarza warunki do samodzielnego i ciągłego rozwoju kompetencji – zarówno językowych, zawodowych, jak i społecznych. Działania te odpowiadają na potrzeby nowoczesnego społeczeństwa wiedzy i wspierają aktywne uczestnictwo w życiu obywatelskim.


















