Z kroniki SP1

gazeta-lubon.pl 5 dni temu

Akademia Młodych Naukowców, OkresNoStres, Światowy Tydzień Mózgu, Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – przedsięwzięcia w których uczestniczą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

Jak zrozumieć skomplikowane pojęcia chemiczne i zawiłe zjawiska fizyczne? Uczniowie klas 0-4 wiedzą doskonale, iż można tego dokonać tylko przez zabawę i eksperymenty w Akademii Młodych Naukowców. Od trzech lat uczniowie naszej szkoły raz w miesiącu zakładają fartuchy i zamieniają się w młodych naukowców. Wszystko pod czujnym okiem Pani Anety Szlendak. Dzieci wykonują eksperymenty z dziedziny fizyki i chemii, uczą się przez ekscytującą zabawę. Zajęcia w Akademii rozwijają kreatywność i ciekawość. Dzieci uczą się analizowania i wnioskowania. To cechy, które z pewnością przydadzą się im w przyszłości.

Realizacja programu #OkresNoStres w naszej szkole, to wyraz troski o każdy aspekt życia ucznia. Zachęca on do otwartości, zapewnia dziewczętom zrozumienie i wsparcie w trudnych momentach. Różowe skrzyneczki to istotny krok w kierunku tworzenia szkoły, która dba o dobrostan swoich uczniów. Naszym celem jest nie tylko zapewnienie im komfortu fizycznego, ale także emocjonalnego. Wierzymy, iż taka inicjatywa pomoże dziewczynkom poczuć się bezpieczniej, bardziej komfortowo i pewniej na co dzień.

Światowy Tydzień Mózgu to coroczne wydarzenie, które ma na celu podniesienie świadomości na temat funkcjonowania mózgu oraz jego roli w życiu codziennym. Podczas zajęć w dniach 10-14 marca, uczniowie dowiedzieli się, jak działa mózg, co wpływa na jego dobre funkcjonowanie. Rozwiązywali zadania edukacyjne, które rozwijają procesy myślenia, zapamiętywanie i motywację.

Z ogromną euforią informujemy, iż Zosia Oblizajek, uczennica kl. 8b, otrzymała tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Do kolejnych etapów tych zmagań przygotowywała ją polonistka Urszula Dorsz. Serdeczne gratulacje!

M. Sleboda, M. Kulińska, U. Dorsz

Zajęcia prowadzone w ramach Akademii Młodych Naukowców fot. Zb. SP1
Różowa skrzyneczka jako realizacja programu #OkresNoStres fot. Zb. SP1
Idź do oryginalnego materiału