Zapraszają do wzięcia udziału w ankiecie zatytułowanej Życie społeczne i rodzinne kobiet. To część pracy doktorskiej, która powstaje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a także Instytucie Antropologii Ewolucyjnej im. Maxa Plancka w Lipsku.
Joannie Żyrek, absolwentce Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego pomaga w przeprowadzeniu ankiety Karolina Raczkiewicz. Dzięki zebranym informacjom będzie można m.in. przenalizować zmiany zachodzące w życiu kobiet na przestrzeni ostatnich 15 lat, uwzględniając przy tym cechy życia rodzinnego, społecznego i zawodowego.
Jest to druga edycja projektu badawczego, którego pierwsza część została przeprowadzona w latach 2009-2010 – wtedy udział wzięło blisko 2000 kobiet z całego powiatu! Celem badania jest zrozumienie, jak zmienia się życie kobiet, rolnictwo, macierzyństwo i co kobiety myślą o tych zmianach.
Badanie przeprowadzane jest wśród mieszkanek Dobrej, Jurkowa, Limanowej, Lipowego, Łososiny Górnej, Makowicy, Męciny, Młynnego, Nowego Rybia, Pisarzowej, Półrzeczek, Przenoszy, Rupniowa, Słopnic, Sowlin, Starej Wsi, Starego Rybia, Stróży, Wilczyc, Woli Skrzydlańskiej i Wysokiego.
O czym porozmawiamy?
- Czy rolnictwo wciąż odgrywa istotną rolę na wsi?
- Jak wygląda rodzina dzisiaj, a jak wyglądała kiedyś?
- Macierzyństwo – czy kobiety podejmują teraz inne wybory?
- Jak zmieniają się relacje międzyludzkie w społecznościach lokalnych?
Jak wygląda udział w badaniu?
To proste! Zaprosimy Cię na rozmowę (40-60 min) w dogodnym miejscu i czasie – również online (Google Meet). Pani historia ma znaczenie! Dołącz do badania i pomóż nam lepiej zrozumieć, jak zmienia się życie kobiet w powiecie limanowskim!
Jak się zgłosić?
- Zadzwoń lub napisz: 571 997 306
- Wyślij e-mail: projektlimanowa2025@gmail.com
Zapraszamy wszystkie dorosłe kobiety mieszkające w poniższych miejscowościach powiatu limanowskiego do udziału w badaniu naukowym „Życie rodzinne i społeczne kobiet – powiat limanowski 2025”! Projekt jest realizowany przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie (Instytut Zdrowia Publicznego WNZ UJ CM).
Udział w badaniu jest bardzo prosty – zaprosimy Panią na rozmowę trwającą około 40-60 minut w dogodnym dla Pani miejscu i czasie (istnieje również możliwość przeprowadzenia wywiadu za pośrednictwem platformy Google Meet).